Aktuality

Moria - Czech Ultima Online Shard je ryze český (slovenský) herní server Ultimy online.
Většina z Vás jistě ví, jak tato online hra vypadá v její původní podobě, ale zde zapomeňte na klasická místa jako Britain, Shame, Despice atd… Pro ty z Vás, kteří s Ultimou Online teprve začínají nutno vysvětlit, že celý svět je kompletně přepracován a změněn k nepoznání od původní hry se kterou se setkáte na jiných free UO shardech ve světě i v naší republice.
9. 9. 2015 – poslední novinka
V prípade záujmu sú k dispozícii scripty Morie na odkaze:

https://github.com/SirGlorg/MoriaSphereScripts

ExGM Team
20. 2. 2013 – poslední RP novinka
Když jsme zastavili na noc a začali rozbíjet tábor, připlahočil se k nám mladý muž, oblečený jen v cárech kdysi honosného oblečení, samý škrábanec, řekl jen, že se jmenuje Hatlend a prosil nás o něco k snědku. Nabídli jsme mu místo u ohně a horkou polévku. Měl jsem z něj pocit, jakoby týden neviděl kousek jídla. Jakmile spořádal poslední kousek něco málo nám pověděl. Vypadalo to, že mluví spíše ze slušnosti než že by chtěl vykládat.
Nechal se najmout spolu s dalšími muži jako ozbrojený doprovod dvěma poutníky. Několik dnů putovali po dobrých cestách a pak z nich sešli a zamířili mezi skály. Tam byli najednou obklíčeni horou a horou monster, které ještě nikdy nespatřil. Nevzdávali se, dokud se neobjevil Bezejmenný. Jak ho spatřili, zbraně jim samy klesly. Nepamatoval si nic až do chvíle než se probudil v kleci, kde byli asi dva dny. Nato se objevil Bezejmenný znova a před jeho očima zabil jednoho jejich druha a zase zmizel. Podařilo se jim utéct, dál jednal každý na vlastní pěst. Je dokonce možné, že Bezejmenný někoho opět pochytal a zavřel zpátky do klece. On se tam ale už nikdy nevrátí.
Když se ho zeptali, jak se to místo jmenovalo, řekl, že neví. Poutníci o něm mluvili jako o Halda Molle. On to však nikdy předtím neslyšel.
Pokračoval s námi až do Edorasu, kde pravděpodobně zůstal.

Z deníku neznámého cestovatele